Ботев се издъни в последния си мач в Коматево и

...

Ботев се издъни срещу последния в последния си мач в Коматево

Ботев се издъни в последния си мач в Коматево и приключи 1:1 при семейството си на последния Спартак Варна. Минков откри резултата в 35-та минута, а Денис Баланюк изравни в 67-та минута.
Прочетете още

Още във втората минута Траоре насочи удар, само че вратарят на варненци улови.

В 6-та минута Иван Йорданов насочи рисков шут, който мина около вратата на Ботев.

В 11-та минута Лирой Микелс стреля, а Ханкич мазета в корнер.

В 17-та минута Минков стреля,но Фигейредо избави. Малко по-късно последва и корнер, след който Пунчец игра с глава, само че изстрелът му мина над вратата.

В 36-та минута Траоре стреля от отдалеченост, Фигейредо изпусна топката и Бароан от близко стреля, само че вратарят избави, само че топката отиде при Николай Минков, който на опразнената врата осъществя за 1:0.

Само две минути по-късно Траоре излезе самичък против вратаря на Спартак, само че той съумя да избави.

В 41-та минута удар на Мертенс не откри очертанията на вратата.

В 59-та минута Бароан излезе самичък против Фигейредо, само че стреля право в него. Ситуацията продължи, а Минков насочи удар, само че топката излезе в корнер.

В 62-та минута Денис Беланюк насочи удар, който Ханкич избави.

В 66-та минута Спартак изравни след центриране на Виктор Митев в наказателното поле Денис Баланюк съумя да вкара с гърди - 1:1.

В 86-та минута Уме Емануел насочи удар, който мина над вратата.

В добавеното време Иван Йорданов стреля от отдалеченост, а Ханкич улови.

Гостите можеха да стигнат до триумфа и при още една контра, след която Климентов стреля над вратата.

С равенството Ботев е 10-ти с 28 точки, а Спартак Варна е на последното място с 13 точки. Така Ботев продължава да трепери дали ще влезе в топ

Следващият понеделник Ботев гостува на Славия.

Ботев:  Хидает Ханкич, Роберто Пунчец, Джаспър ван Хертум, Самуел Супрайен, Николай Минков (Мартин Секулич 70 мин.), Самуел Акере, Джеймс Етоо (Па Конате 60 мин.), Точукву Ннади, Дилан Мертенс, Антоан Бароан, Абдулайе Траоре (Уме Емануел 70 мин.)

Спартак Варна:  Кристиано Фигейредо, Луан, Пламен Димов, Робер Сиера, Ромийш Ивей, Александър Цветков (Ивайло Климентов 64 мин.), Иван Йорданов (Нейтън Олдър 90 + 4 мин.), Виктор Митев (Евандро 64 мин.), Роберто Хименес, Лирой-Жак Микелс, Жозе Фернандес (Денис Беланюк 24 мин.)

Източник: trafficnews.bg