Ботев разгроми Локомотив София с 6:0 и загря по най-добрия

...

Ботев писа шестица на Локо София и загря за дербито, Бароан влезе в историята на клуба

Ботев разгроми Локомотив София с 6:0 и загря по най-хубавия метод за идното пловдивско дерби с Локомотив Пловдив идната седмица. По два гола вкараха Антоан Бароан и Самуел Акере, а по един път се разписаха - рожденикът Ивелин Попов от дузпа и Уме Емануел. С двата си гола през днешния ден Бароан се трансформира в най-резултатния чужденец в историята на Ботев с 26 попадения, задминавайки бразилеца Жоао Педро, който остана с 25.
Прочетете още

Във втората минута Бароан стреля, само че Гайе улови. Последва прекрасен удар с външен на Акере, само че около вратата. В 5-та минута Ботев откри, откакто Диме Димов и Гонсало Кардосо не съумяха да изчистят топката, а Бароан се възползва и откри резултата - 1:0.

В 12-та минута Бароан пусна в наказателното поле към Самуел Акере, който с прекрасен удар не остави шансове на Гайе за 2:0.

В 32-та минута Бароан стреля, само че около вратата.

В 40-та минута Акере стреля, само че Гайе улови.

В 44-та минута Ивайло Найденов фаулира Конте в пеналта и съдията Занев отсъди дузпа. Рожденикът Ивелин Попов беше безапелационен и със страховит удар, в ъгъла не остави шансове на Гайе за 3:0.

В 49-та минута след осъществяване на корнер се случи безредие топката стигна до Атанас Чернев, който обаче би над вратата.

В 57-та минута Бароан пусна към Уме Емануле, който простреля Гайе за 4:0.

Последва и неакуратен удар на Акере.

В 64-та минута след хубава офанзива Попов върна с пета към Акере, който стреля, само че неопределено.

В 67-та минута Ботев усили преднината си на 5:0, откакто Акере изведе Бароан и той не сгреши, вкарвайки своя втори гол в дуела, който се оказа и исторически, тъй като беше 26-ти за френския нападател, който стана най-резултатния чужденец в историята на Ботев. Той задмина бразилеца Жоао Педро, който остана с 25 гола.

В 77-та минута Секулич игра с глава, само че Гайе улови.

Минута по-късно Ивелин Попов изведе Самуел Акере, който останал самичък против Гайе не сгреши за 6:0.

С триумфа Ботев събра 18 точки и е 10-ти, а Локо София е на 12-то място с 14 точки.

Следващият петък Ботев посреща Локомотив във второто пловдивско дерби за сезона.

Ботев:  Хидает Ханкич, Антоан Конте, Атанас Чернев, Йонас Там (Джеймс Етоо 58 мин.), Константинос Балоянис, Янис Карабельов (Лъчезар Балтанов 68 мин.), Антонио Перера, Самуел Акере, Уме Емануел (Красиан Колев 58 мин.), Ивелин Попов (Николай Минков 78 мин.), Антоан Бароан (Мартин Секулич 68 мин.)

Локомотив София:  Бабукар Гайе, Лука Иванов (Калоян Кръстев 46 мин.), Диме Димов, Гонсало Кардозо, Красимир Станоев, Ивайло Найденов, Красимир Милошев (Валентин Николов 72 мин.), Антони Иванов, Бруно Франко (Стефан Ламбезе 66 мин.), Карлос Франса (Диого Тейшейра 81 мин.), Симеон Мечев (Стив Траоре 46 мин.)

Източник: trafficnews.bg