Ботев Пловдив победи с 3:0 Раднички Ниш в контролна среща,

...

Ботев Пловдив развинти Раднички 3:0

Ботев Пловдив победи с 3:0 Раднички Ниш в контролна среща, играна на стадион “Христо Ботев “.

Домакините постановиха напън през цялото време и това даде резултат в 17-ата минута. Красиан Колев центрира от фал, а Мартин Секулич засече неспасяемо с глава, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Раднички можеше да изравни мигновено, само че Роберто Пунчец мазета пред голлинията. След половин час игра шут по диагонала на Реда Рабей мина на сантиметри от гредата. Четири минути по-късно Ботев удвои задатъка си. Мака Гаку фаулира в наказателното поле Джеймс Ето’о и основният арбитър Радослав Гидженов отсъди дузпа. От бялата точка Мартин Секулич бе прецизен за 2:0.

Ботев оформи класиката в резултата в 41-ата минута. Красиан Колев с прелестен пас изведе Реда Рабей, който с акуратен удар порази долния десен ъгъл за 3:0.

До края на полувремето гостите можеха да върнат едно попадение с малко шанс. Центриране на Александър Пейович обаче кацна на напречната греда.

Шест минути след старта на втората част мощен шут на Реда Рабей мина над горната греда. Сетне Стефан Цветкович беше изведен зад отбраната на Ботев. Ударът му обаче спрян с крайник от Хидайет Ханкич.

В 85-ата минута гостите изпуснаха най-хубавата си опция за гол. Грешка в защитата на Ботев подари топката на “сините ”, последва къса блъсканица и Айдар технично копна над Ханкич, само че кълбото мина над вратата.

120 секунди по-късно Гаку получи червен картон за бурна реакция към основния арбитър.
Източник: plovdiv-online.com