Ботев Пловдив и Славия играят при резултат 2:0 в последен

...

НА ЖИВО: Ботев Пд - Славия 2:0, отменен гол за гостите

Ботев Пловдив и Славия играят при резултат 2:0 в финален мач от плейофите на efbet Лига. Джак Лейн откри в 53-а минута. Николай Минков удвои в 66-а минута.

Двата отбора започнаха с добра замяна на шансове. За Славия Николаевич и Бакеро пробваха отдалеко, до момента в който Бароан и Лейн стреляха едва в ръцете на Вуцов.

В 15-а минута гостите мислеха, че са вкарали. Добрев вкара, само че по-късно ВАР анулира попадението поради засада. Темпото поспадна в идващите 10 минути.

В 30-а Димитър Стоянов опитва мерника си отдалеко, само че неопределено. Цонев също не откри задачата няколко минути по-късно. Антоан Бароан насочи прецизен удар, само че Вуцов нямаше проблем.

В началото на второто полувреме Ботев натисна. Димитър Тонев опитва шут от към 20 метра, само че малко неопределено. В 53-а минута, въпреки всичко, се стигна до попадение. След превъзходен самостоятелен пробив на Джак Лейн той съумя да надбяга Емил Виячки и да разстреля Вуцов за 1:0.

В 61-а минута домакините изпуснаха нов огромен късмет. Тодор Неделев съумя да открадне топката на към 40 метра от вратата на Славия, преодоля противник и опитва да трансферира Вуцов, само че неопределено.

5 минути по-късно резултатът стана 2:0. След тъч за "канарчетата " Неделев видя по какъв начин негов удар е блокиран, а по-късно Минков не елементарни на гостите за повторно - 2:0.

Ботев Пловдив - Славия 1:0

Ето и съставите на двата отбора:

Ботев Пловдив: 84. Християн Славков, 8. Тодор Неделев, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 20. Лъчезар Балтанов, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 24. Роберто Пунчец, 26. Джак Лейн, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов;

Славия: 21. Светослав Вуцов, 18. Димитър Стоянов, 23. Емил Виячки, 29. Гьоко Зайков, 4. Людовик Соарес, 14. Никита Николаевич, 17. Ерол Дост, 20. Борислав Цонев, 11. Кристиан Добрев, 9. Мартин Петков, 7. Йон Бакеро;