Ботев изигра много силен мач и беше на крачка от

...

Секунди разделиха страхотен Ботев от шокиращ успех в Разград, Ивелин Попов отново бележи

Ботев изигра доста мощен мач и беше на крачка от това да запише историческа победа като посетител на първенеца Лудогорец в Разград, само че мачът приключи 2:2 и пловдивчани останаха без триумф в Разград против Лудогорец. Оливие Вердон откри от дузпа в 42-та минута, само че след страхонни попадения на Ивелин Попов в 56-та минута и на Красиан Колев в 83-та минута " канарчетата " стигнаха до цялостен поврат. В последните секунди на добавеното време Якуб Пьотровски избави първенците и донесе точката за крайното 2:2.
Прочетете още

В първите минути Лудогорец получи дузпа за нарушаване против Текпетей, само че наказателният удар беше анулиран, откакто се оказа, че пострадалият е в засада.

След това нямаше доста положения, само че Лудогорец въпреки всичко стигна до нова дузпа, която този път беше доказана. Акере спъна Кайо Видал в пеналта в 43-та минута. Зад топката застана Оливие Вердон, който не сгреши 1:0.

Малко по-късно и Ботев изиска дузпа, само че такава даже не беше прегледана с ВАР. На повторенията се видя, че Педро Нареси игра с ръка след удар на Ивелин Попов в пеналта.

Ботев стигна до равенството в 56-та минута, когато Ивелин Попов проби добре и с технично осъществяване от границата на пеналта изравни резултата - 1:1, вкарвайки 4-ия си гол в 4-ия си мач за Ботев.

Ботев имаше още една добра опция за вкара в 60-та минута, когато Попов стреля, само че над вратата.

Пълният поврат за пловдивчани пристигна в 83-та минута, когато влезлия през втората част Красиан Колев получи топката в наказателното поле, овладя и със страховит удар около Падт направи 1:2.

Ботев беше на единствено секунди от първия си триумф в Разград против Лудогорец, само че се стигна до равнене в последната офанзива за първенците. Съдията даде 7 минути добавено време, само че се играха още две спомагателни и по този начин в 99-та минута при последната си офанзива Витри подаде към Якуб Пьотровски, който успа да изравни и да донесе точката за Лудогорец - 2:2.

Следващият петък Ботев приема ЦСКА.

Лудогорец:  Симон Слуга, Аслак Фон Витри, Франко Русо, Оливие Вердон, Марсел Хайстер (Франсиско Гомес 70 мин.), Якуб Пьотровски, Педро Нареси (Клод Гонзалвеш 65 мин.), Бърнард Текпетей, Спас Делев (Доминик Янков 56 мин.), Кайо Видал (Рик 56 мин.), Руан Круз (Матиас Тисера 69 мин.)

Ботев:  Даниел Кайзер, Джеймс Етоо, Джаспър ван Хертум (Йонас Там 42 мин.), Николай Минков (Фаустас Степанавичус 53 мин.), Константинос Балоянис, Янис Карабельов (Точукву Ннади 53 мин.), Антонио Перера, Самуел Акере (Красиан Колев 83 мин.), Ивелин Попов, Антоан Конте, Мартин Секулич (Антоан Бароан 53 мин.)
Източник: trafficnews.bg