Босът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг приветства защитната дисциплина

...

Дефанзивното представяне на Манчестър Юнайтед зарадва шефа Ерик тан Хаг

Босът на Манчестър Юнайтед Ерик загар Хаг приветства защитната дисциплинираност на своя тим, макар че те още веднъж позволиха повече от 20 удара при успеха си с 2-0 във Висшата лига над Евертън.

Джеймс Тарковски хакна Алехандро Гарначо  в наказателното поле 12 минути по-късно и Бруно Фернандес вкара десния ъгъл от резултатния прецизен удар, с цел да направи Юнайтед 1-0 за положително.

Гарначо завоюва още един дузпа в 34-ата минута, откакто Бен Годфри влетя против аржентинеца и този път Фернандес даде топката на Маркъс Рашфорд, който изпрати Джордан Пикфорд по неверната посока за седмия му гол за сезона.

Евертън продължи да натиска втория интервал, само че техните 23 удара бяха в действие, защото Юнайтед се върна от две провали в завъртането.

Манчестър Сити имаше 27 удара към вратата си, до момента в който завоюва дербито предходната седмица, само че откакто позволи няколко положения още веднъж през днешния ден ten Hag сподели: „ Ако видите, че техният xG не е толкоз висок, а нашият е доста по-висок.