Борусия Мьонхенгладбах срази Волфсбург с 2:0 в мач от 27-ия

...

Гладбах срази Волфсбург и прекъсна негативната си серия

Борусия Мьонхенгладбах съкруши Волфсбург с 2:0 в мач от 27-ия кръг на Бундеслигата и прекъсна отрицателната си серия от пет следващи мача без победа в шампионата.

Натан Нгуму и Маркюс Тюрам бяха точни в 34-тата и 63-тата минути.

След триумфа Борусия остава десети в класирането с актив от 35 точки, до момента в който „ вълците “ са девети с 39.

Мачът стартира по-добре за гостите, които стигнаха до гол в 10-ата минута, само че той не беше зачетен поради засада. Феликс Нмека изведе Омар Мармуш самичък против вратаря. Нападателят вкара, само че след обзор с ВАР се оказа, че има засада.

Така се стигна до 34-тата минута, когато Мьонхенгладбах поведе. Натан Нгуму се разписа с удар от границата на наказателното поле.

В 63-тата минута домакините направиха решителната крачка към успеха, като вкараха втори гол. Маркюс Тюрам засече с глава центриране в наказателното поле. Френският национал нямаше по какъв начин да сбърка отблизо разстояние.

В идващия кръг от Бундеслигата Борусия гостува на Айнтрахт Франкфурт, до момента в който Волфсбург приема Байер Леверкузен в опи да се завърне към успехите.
Източник: novsport.com