Борусия Мьонхенгладбах надви с 4:1 Хофенхайм като гост в мач

...

Борусия Мьонхенгладбах надви Хофенхайм като гост

Борусия Мьонхенгладбах надделя с 4:1 Хофенхайм като посетител в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата.

В 12-ата минута падна първия гол за гостите, който бе дело на Джонас Хофман. 30-годишният полузащитник се разписа за повторно в 37-ата минута, правейки преднината на отбора си 2:0. И за двете попадения асистира Ларс Щиндл.

Всичко по-интересно във второто полувреме се случи в последните 10 минути на постоянното време.

В 80-ата минута Илас Бебу понижи изоставането на Хофенхайм и върна интригата в срещата.

Това продължи едвам три минути, когато Щиндл съумя да се разпише след двете си асистенции в първото полувреме. Ханес Волф оформи крайното 4:1 в изгода на Борусия Мьонхенгладбах с гол в 91-ата минута на срещата.

Така отборът на Даниел Фарке заема 8-то място в Бундеслигата, до момента в който Хофенхайм е 13-ата позиция в класирането и има единствено три точки преднина от Бохум - първият в зоната на изпадащите. Бохум се намира на тази 16-та позиция след тежко проваляне против Майнц в днешния ден.

Майнц разруши Бохум с 5:2, след като Джа-Сун Лий откри за Майнц още в 1-ата минута, а преднината на отбора бе удвоена от Видмер. Онсивио пък означи хеттрик за домакините от Майнц. За Бохум се разписаха Пиер Кунде и Ерхан Машович.