Борусия (Дортмунд) успя да стигнe до победа с 3:1 над

...

Борусия Дортмунд оглави Бундеслигата преди мача между Байерн и Байер

Борусия (Дортмунд) съумя да стигнe до победа с 3:1 над Майнц 05. Така " жълто-черните " са с две точки пред Байерн Мюнхен на върха на таблицата, само че баварците са с мач по-малко. Марко Ройс откри резултата в 3-ата минута, а в 54 -ата минута Халанд беше прецизен от дузпа за 2:0.

Буркхарт понижи на 2:1 в 87-ата минута, само че Халанд постави точка на разногласието в 94-ата минута. Това е 13 -и гол за Халанд в единствено 9 мача за Борусия този сезон.

В останалите мачове Айнтрахт (Франкфурт) претърпя неловко домакинско проваляне с 1:2 от Херта Берлин, Фрайбург съумя да спре стремежа Ред Бул Лайпциг - 1:1, с цел да остане единственият непобеден тим в Бундеслигата, като посетител Бохум стигна до победа с 1:0 над Гройтер Фюрт,, а Унион Берлин пречупи вкъщи с 2:0 отбора на Волфсбург.

В утрешния ден между тях се изправят отборите на Байер Леверкузен и Байерн Мюнхен.

Източник: fakti.bg