Борусия Дортмунд надделя над Хофенхайм с 3:2 в драматичен първи

...

Холанд осигури победата на Борусия (Дортмунд)

Борусия Дортмунд надви над Хофенхайм с 3:2 в трагичен първи дуел от третия кръг на Бундеслигата.

Всичко най-любопитно се случи след почивката, когато паднаха и петте гола. Джовани Рейна откри за домакините в 49-та минута след асистенция на Джуд Белингам. След към час игра обаче Кристоф Баумгартнер възвърне статуквото, само че Белингам ознаменува мощната си игра с попадение малко по-късно.

Драмата занапред предстоеше, като първо Мунас Дабур изравни в 90-та минута, само че в първата от добавеното време Ерлинг Холанд донесе трите точки за „ жълто-черните “. Така, Дортмунд оглави, въпреки и краткотрайно, класирането във висшия ешелон с шест точки от първите си три мача. Хофенхайм пък позволи първо проваляне от началото на сезона в шампионата.
Източник: bnr.bg