Борусия Дортмунд и Бохум завършиха 3:4, за да ни поднесат

...

Дортмунд стигна до пълен обрат след 0:2, но въпреки това загуби у дома

Борусия Дортмунд и Бохум приключиха 3:4, с цел да ни поднесат един от най-резултаните дуели от началото на сезона в Първа Бундеслига.

Гостите поведоха с два гола още до 8 минута, с помощта на Полтер и Холтман, само че по-късно настъпиха минутите на Холанд. Норвежецът вкара две дузпи през първата част, а след почивката оформи своя хеттрик, с цел да осъществя цялостен поврат за домакините.

Последната дума обаче на гостите, тъй като в 81' Локадия възвърне статуквото, а с третата дузпа в мача Пантович оформи и крайното 3:4.

That's all.
— Borussia Dortmund (@BlackYellow)

Дортмунд изгуби шансове за купата още при провалянето от Байерн в „ Дер Класикер “ преди седмица, само че наподобява, че кошмарната отбрана на Марко Розе може най-после да му коства даже второто място.

Бохум пък към този момент математически си подсигури елитния футбол, въпреки от дълго време този проблем да не е на дневен ред за играчите на Томас Рейс.

YEEEEEEEEEES WE'VE DONE IT! VFL ARE STAYING IN THE BUNDESLIGA!
Източник: fakti.bg