Болоня бързо се съвзе след тежкото поражение от Интер с

...

Болоня бързо забрави срама срещу Интер и си го изкара на Сасуоло

Болоня бързо се съвзе след тежкото проваляне от Интер с 1:6 през седмицата и записа скъпа победа с 3:0 над Сасуоло в семейството си от 15-ия кръг на Серия " А ". Домакините на " Ренато Дал`Ара " демонстрираха отлична успеваемост в офанзива и стигнаха до триумфа с попадения на Мишел Ебишер в 30-ата, Марко Арнаутович в 50-ата и Люис Фъргюсън в 78-ата минута.

Резултатът откри Мишел Ебишер в 30-ата минута. Той получи топката в наказателното поле и от придвижване откри вратата за 1:0.

В 50-ата минута ветеранът Марко Арнаутович удвои, откакто получи извеждащ пас от Роберто Сориано и невъзмутимо преодоля вратаря за 2:0.

Класическото 3:0 бе завършено в 78-ата минута. Фъргюсън овладя топката на ръба на пеналта и с прелестен диагонален шут заби топката в горния десен ъгъл на вратата.

Така Болоня събра актив от 19 точки и излезе на 11-тото място в класирането. Сасуоло остава на 14-тата позиция с 16 точки в актива си.

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите мачове от италианските Serie A и Coppa Italia, онлайн, в ефира на MAX Sport 3.