Бившият вратар на Черно море и ЦСКА-София Георги Китанов изигра

...

Китанов и компания сразиха румънския шампион

Бившият вратар на Черно море и ЦСКА-София Георги Китанов изигра мощен мач за Астра (Плоещ), а тимът му записа влиятелна победа над първенеца на Румъния ЧФР Клуж. Астра завоюва с 3:2 и се изкачи на 7-о място в класирането. Дебют за отбора направи Тони Силва, който у нас игра за ЦСКА. В състава на ЧФР Клуж се усети отмалялост след плейофа за влизане в Шампионската лига против Славия (Прага), изгубен с 0:1. Въпреки това, гостите поведоха с доста хубав гол на Адриан Паун. Той изстреля същински снаряд в 27-ата минута и не остави късмет на Китанов. Ристо Радунович изравни от дузпа в края на полувремето, а в 57-ата минута Валентин Георге вкара втори гол за Астра от директен свободен удар. За нарушаването Камора получи червен картон. В 62-ата минута Вътка от ЧФР Клуж също видя аления цвят, а домакините получиха втора дузпа и Радунович отново беше прецизен. В края на срещата Паун за повторно преодоля Китанов с изстрел отвън наказателното поле, само че трите точки останаха за тима на българския пазач. Новият водач в Румъния е Газ Метан, който победи с 3:2 Политехника (Яш) и събра 18 точки. Един от головете за домакините беше дело на Серджиу Буш. Бившият нападател на ЦСКА и Левски има 5 попадения от началото на сезона.
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА Лига 1 8 кръг, събота 31 август  Астра Плоещ 3:2краен резулат  ЧФР Клуж