Бившият номер 1 в света Новак Джокович спечели 92-ра титла

...

Джокович спечели 92-ра титла след тежка битка с Корда

Бившият номер 1 в света Новак Джокович завоюва 92-ра купа в кариерата си, откакто победи американеца Себастиан Корда в доста оспорван край на шампионата от сериите АТП 250 в Аделаида. Сърбинът отрази един мачбол по пътя си към триумфа с 6-7(8), 7-6(3), 6-4, пристигнал след повече от три часа игра.

В първия сет двамата си размениха по един пробив, преди да влязат в тайбрек, в който Джокович отрази два сетбола, преди на собствен ред да стигне до опция за продобиване на сета при 7-6, само че Корда взе четири от идващите пет точки за крайното 10-8. Във втората част Корда имаше мачбол при 6-5 и 40/30 и сервис на Джокович, само че сърбинът го отрази и още веднъж се стигна до тайбрек, в който Джокера се наложи със 7-3. В решаващия трети сет Джокович проби в десетия гейм, с което затвори мача и сграбчи купата.

Така международният номер 5 към този момент има 92 трофея, с което изравни достижението на Рафаел Надал и заема четвърто място във безконечната класация зад Джими Конърс (109), Роджър Федерер (103) и Иван Лендъл (94).

" Това бе една страхотна седмица, а публиката я направи още по-специална. За мен е подарък да бъда тук. Дадох всичко от себе си през днешния ден и през цялата седмица, с цел да взема трофея. Не съм изпитвал доста пъти в живота си такава поддръжка, каквато имах през последните 10 дни ", показа Джокович след триумфа. /БГНЕС
Източник: bgnes.bg