Бившият национал Боян Йорданов и неговият клуб Милон (Атина) постигнаха

...

Боян Йорданов с 11 точки, Милон с важна победа в Гърция

Бившият национал Боян Йорданов и неговият клуб Милон (Атина) реализираха 5-о победа в шампионата на Гърция.

Милон стигна до чист триумф вкъщи над отбора на Фойникас (Сирос) с 3:0 (25:20, 25:17, 25:19) в мач от 8-ия кръг.

Боян Йорданов игра цялостен мач за Милон и записа 11 точки (3 блока, 44% успеваемост в офанзива - +8).

Най-резултатен за домакините стана Педро Молина с 16 точки (2 аса, 1 блок, 51% успеваемост в офанзива, 44% съвършено и 78% положително посрещане - +11).

За Фойникас словашкият диагонал Петер Михаловиц осъществя 18 точки (1 ас, 1 блок, 45% успеваемост в офанзива - +8).

Белгиецът Кевин Клинкенберг тотално се провали в мача и записа едвам 2 точки за два гейма игра.

Германецът Кристиан Фром записа единствено 6 точки.

Кубинският разпределител Райдел Йеркесуело не изигра на-добрия си мач и бе сменен още във втората част.

Това бе 5-и триумф за Боян Йорданов и съотборниците му и с 16 точки Милон заема 4-о място във краткотрайното класиране, колкото има и Панатинайкос.

Фойникас позволи 5-а загуба и с актив от 11 точки е 5-и.

Гледай волейбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Шампионската лига за мъже и дами и Световното клубно състезание за дами, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.