Бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу отбеляза първия си гол

...

Джонатан Кафу започна да бележи във Франция

Бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу означи първия си гол за Бордо след прехвърлянето си от родния първенец. Бразилецът се разписа при успеха с 3:1 над Гинган в мач от седмия кръг на Лига 1. Кафу се появи в игра като запаса на мястото на Никола де Превил в 73-ата минута и безусловно в последната секунда на срещата оформи крайния резултат.
#FCGBEAG - Le but de Cafu, bien servi à la limite du hors-jeu par Sankharé: pic.twitter.com/XQmtJM3iIz
— Causerie de L1 Vidéo (@VideosCDL1) September 23, 2017
Нападателят бе изведен зад отбраната от Юнус Санхаре и останал самичък против вратаря го преодоля. Другите попадения бяха дело на Франсоа Камано и Александре Менди. За гостите пък вкара Янис Салибюр. Двата отбора изпуснаха по една дузпа в течение на срещата.

Така Бордо записа четвърти триумф и към този момент заема трета позиция в класирането. Жирондинците са с 15 точки и дружно с Пари Сен Жермен са единственият отбор, който към момента не е позволил гол във вратата си. Гинган от своя страна е десети с девет.