Битката за последното място, даващо право на участие в Шампионската

...

Битката за Европа в Бундеслигата стана жестока

Битката за последното място, даващо право на присъединяване в Шампионската лига и квотите за Лига Европа в Бундеслигата дава обещание да бъде грубо. Борусия (Мьонхенгладбах) и Хофенхайм приключиха наедно 2:2 в мач от 32-ия кръг на шампионата.

Павел Кадерабек изведе зинсхаймци напред в резултата в 32-ата минута. В 72-ата минута Матиас Гинтер изравни. Седем минути по-късно Недим Амири изведе още веднъж напред в резултата гостите, а крайното 2:2 оформи Йосип Дръмич в 84-ата минута.

В различен мач от кръга Волфсбург победи Нюрнберг с 2:0 вкъщи. Феликс Клаус (38) и Марсел Тисеранд (78) донесоха триумфа на " вълците ".
 Снимка 421502
Източник:

Така Айнтрахт (Франкфурт) остава на четвърто място с 54 точки и мач по-малко. Гладбах е пети с две точки по-малко. Толкова има и Волфсбург. Хофенхайм и Байер (Леверкузен) са с по 51 точки.

В неделя един против различен се изправят " орлите " и " аспирините ".
 Байерн (Мюнхен) победи Хановер с 3:1 в мач от Бундеслигата