Бетис се класира за 1/8-финалите на Купата на Краля, след

...

Бетис продължава защитата на Купата на Краля след обрат, Осасуна имаше нужда от продължения

Бетис се класира за 1/8-финалите на Купата на Краля, откакто победи с 4:1 като посетител четвъртодивизонния Ибиса Ислас Питуасас. Елитният отбор изигра безлично първо полувреме и се отдръпна на отмора с гол пасив, осъществен от Пепе Бернал в 26-ата минута. Актуалният притежател на трофея обаче не позволи сензация и през второто полувреме стигна до поврат. Вилиан Жозе (54`) и Едгар Гонзалес (58`) обърнаха резултата още до 58-ата минута. Бразилецът добави още едно попадение попадение, а Набил Фекир оформи крайния резултат в добавеното време. С огромна заслуга за обрата бе Родри, който изигра извънредно мощен мач за Бетис и асистира за втория гол.

В другия мач, който се игра по същото време, Осасуна имаше потребност от продължения, с цел да се оправи с третодивизионния Химнастик. Тимът от Ла Лига поведе още в 16-ата минута след гол на Кике Гарсия. Пабло Фернандес обаче изравни в 78-ата минута, а шест по-късно остави тима си с човек по-малко, откакто получи пряк червен картон поради бурни митинги поради един ъглов удар. В 113-ата минута Осасуна въпреки всичко стигна до второ попадение и избегна дузпите. То в действителност бе автогол, който Ерик Монтес си означи в опита да почисти центриране на Абде. В последната минута и гостите останаха с 10 индивида, откакто Пабло Ибанес получи червен картон. Това обаче не промени нищо. Така Осасуна също се класира за 1/8-финалите на Купата на Краля.