Бетис победи Леванте с 3:1 у дома в мач от

...

Хеттрик на Хуанми прати Бетис в Топ 4 на Ла Лига

Бетис победи Леванте с 3:1 вкъщи в мач от 15-ия кръг на Ла Лига. Гостите поведоха с гол на Шкодран Мустафи в 7-ата минута, само че с хеттрик на Хуанми през второто полувреме андалусци стигнаха до триумфа.

Така „ зелено-белите” събраха 27 точки и излязоха на 4-о място във краткотрайното класиране, до момента в който Леванте е на дъното с едвам 7 точки и без победа от началото на сезона.

В 7-ата минута гостите стигнаха до гол след центриране от корнер, при който Мустафи беше най-съобразителен и се разписа.

В 54-ата минута Хуанми получи пас от Вилиан Жозе и с брилянтен удар в десния ъгъл матира вратаря за 1:1. Девет минути по-късно още веднъж Вилиан Жозе асистира на Хуанми, който с глава направи цялостен поврат.

В 78-ата минута Хуанми прати топката във вратата за трети път. Първоначално попадението беше анулиран поради засада, само че след намесата на ВАР голът беше доказан.