Бетис измъкна трудна, но сладка победа с 1:0 при домакинството

...

Бетис пак бие, Лудогорец да трепери

Бетис измъкна сложна, само че сладка победа с 1:0 при семейството си на Виляреал в мач от 5-ия кръг на испанската Ла Лига. Севилци съумяха да отбележат първия гол във вратата на Херонимо Рули от началото на сезона и по този метод нанесоха първата загуба на " жълтата подводница ".

Мачът предложи много страсти и положения и пред двете порти. Гостите стояха по-добре през първото полувреме и в 14-ата минута бяха покрай разкриване на резултата, само че изстрел на Жерард Морено бе избит от бранител на голлинията. След това те пропиляха още няколко положителни положения посредством Морено, Джовани Ло Селсо и Николас Джаксън.

През втората част Бетис изравни играта и съумя да откри пътя към успеха в 61-вата минута, когато Луис Енрике центрира към далечната греда, където оставеният непокрит Родри засече топката във вратата за 1:0.

Така Бетис излезе на 3-ото място с 12 точки и е в отлична форма преди конфликта с Лудогорец в Лига Европа в четвъртък. Виляреал пък е на 4-ата позиция с 10 точки.
Източник: lupa.bg