Берое записа безпроблемна победа с 3:0 (25:13, 25:7, 25:18) в

...

Берое се справи със Славия в Стара Загора

Берое записа безпроблемна победа с 3:0 (25:13, 25:7, 25:18) в първия мач от серията сред тимовете от четвъртфиналите на женската Национална волейболна лига. Срещата се игра в зала „ Багира “ в Казанлък и завърши за по-малко от час.

Така резултатът в серията е 1-0 победи, а с цел да продължи напред, Берое се нуждае от още една. Това може да се случи още на следващия ден в среща №2 в зала „ Иван Вазов “ в Стара Загора от 14:00 часа.
Третият в постоянния сезон Берое се откъсна напред още при започване на първия гейм, с цел да стигне скоро до резултат 15:6. Отборът безпроблемно стигна до продобиване на гейма, а през втория продължи да притиска противника си и го ограничи до едвам 7 точки за цялостен гейм, повеждайки с 2:0.
В третия гейм Берое също нямаше проблеми да се откъсне напред още първоначално и да усили разликата си, с цел да стигне до предстоящата победа в срещата.
За победителките Ваня Върбанова осъществя 17 точки, а 13 добави Веселина Григорова.Мария Русева пък означи 5 за Славия - най-вече в тима. Снимки: Иван Йочев, Sportal.bg