Берое“ загуби с 0:1 от Янтра“ (Габрово) в контролна среща,

...

„Берое“ загуби от „Янтра“ в контрола

„ Берое “ загуби с 0:1 от „ Янтра “ (Габрово) в контролна среща, играна в Стара Загора.

Това бе последна инспекция за „ зелено-белите “ преди възобновяване на шампионата идната седмица. Единственото попадение бе дело на Тони Иванов и падна през втората част.

Още във 2. минута „ Берое “ имаше късмет да означи. Фал откри Камара на стрелкова позиция, само че ударът на последния мина на сантиметри от гредата.

В ответната офанзива Иван Петков бе изведен в наказателното поле, само че стреля около вратата.

Алиун Фал насочи удар от границата на пеналта в 16. минута, само че Цинцарски избави.

Пет минути по-късно Мечев центрира от корнер, а Камара овладя в наказателното поле и стреля от дребен ъгъл, само че не откри задачата.

В 29. минута Мечев центрира от директен свободен удар, Фал смъкна топката с глава за Динков, който насочи удар от въздуха, само че Цинцарски още веднъж съумя да избави.

Три минути по-късно Фал стреля с глава след центриране на Камара, само че топката мина над вратата.

Две минути преди края на първата част Камара шутира от границата на наказателното поле, само че Цинцарски не бе усложнен.

В 48. минута Митев проби по фланга и откри Лебон, който отклони топката с едно допиране, само че стража на гостите се намеси.

Минута по-късно Пенчев центрира в пеналта от директен свободен удар, а Битон насочи удар от втора греда, само че топката срещна тялото на защитник.

В 61. минута Митев изведе Пенчев, който стреля от дъгата на наказателното поле, само че топката мина на сантиметри от десния непряк дирек.

Седем минути по-късно още веднъж Пенчев шутира от директен свободен удар, само че и този път топката мина покрай гредата.

Единственото попадение падна в 75. минута, когато се получи съществено разбъркванепред наказателното поле на „ “Берое “ и в последна сметка Ивайло Иванов съумя да изведе Тони Иванов самичък против Гошев и играчът на „ Янтра “ не сбърка от близка достанция – 0:1

До края „ Берое “ бе деен и търсеше попадение, само че то по този начин и не падна.

„ Зелено-белите “ възобновяват своите публични срещи идната седмица с посещение на „ Царско село “ в София. Мачът е плануван за 20 февруари от 12:45 ч.

„ Берое “: Ганев (46′ – Гошев), Али (46′ – Митев), Динков (46′ – Битон), Енчев (46′ – Юсеф), Джонатан (46′ – Мбоко), Серкан, Мечев (46′ – Тапоко), Камара (61′ – Йорданов), Фал, Сове (46′ – Лебон), Генов (46′ – Пенчев);
Източник: novinata.bg