Берое постигна победа с 3:1 срещу Царско село в последната

...

Берое победи Царско село в последната си контрола

" Берое " реализира победа с 3:1 против " Царско село " в последната контрола за двата тима преди началото на сезона в Първа лига. Головете за старозагорци осъществиха Иван Бандаловски, Рубен Бригидо и Зоран Йосипович. За Царско село се разписа Стойчо Папазов. Един от главните играчи в състава на Берое Педро Еуженио не взе присъединяване в дуела.

Берое поведе в резултата още в 5-та минута. Иван Минчев центрира от фаул в наказателното поле на Царско село, където Иван Бандаловски бе изтърван и с глава вкара топката във вратата на Мартин Димитров.

Старозагорци можеха да вкарат втори гол две минути по-късно, откакто Мартин Димитров излезе да почисти една топка отвън наказателното си поле, само че я изпрати прато в краката на Иван Минчев, който съвсем от центъра се опита да откри очертанията на празнатата врата, само че стреля в навън.

" Зелените " въпреки всичко осъществя втори гол в 7-та минута, когато Карлос Охене лиши топката в средата на терена. След това ганайският футболист бе фаулиран, само че все пак, съумя да продължи топката към Рубен Бригидо и се получи авантаж. Португалският футболист се измъкна от опеката на бранител на Царско село, излезе самичък против Мартин Димитров и невъзмутимо осъществя за 2:0.

Едно от новите попълнения на Царско село Густаво Роса получи травма в 9-та минута и не съумя да продължи присъединяване си в срещата. Три по-късно той бе заменен от Георги Хашев.

Берое стигна до трети гол в 22-та минута. Иван Минчев пусна отличен извеждащ пас към Зоран Йосипович, който излезе самичък против Мартин Димитров и стреля около вратаря, след което Раян Даскалов се опита да избие топката, само че не съумя и тя влетя във вратата на Царско село.

Царско село сътвори първата заплаха пред вратата на Душан Перниш в 25-та минута, когато Антонио Георгиев центрира в наказателното поле на Берое, където Георги Минчев засече топката с глава, само че стреля над напречната греда в навън.

Зоран Йосипович насочи прекрасен удар от дъгата на наказателното поле на Царско село в 38-та минута, само че Мартин Димитров съумя да избави.

Вратарят на Берое Душан Перниш се наложи да се намесва решаващо в 39-та минута, когато се стигна до напрежение пред неговата врата. Той въпреки всичко съумя да изпревари Родни Антуи и да избие топката, преди играчът на Царско село да успее да играе с нея.

Иван Минчев опитва неочакван отдалечен удар в 42-та минута, само че топката мина настрана от вратата на Мартин Димитров. Три минути по-късно Александър Василев центрира в наказателното поле на Берое, където Йосипович единствено леко докосна топката, само че не съумя да я насочи.

Царско село сътвори сериозна заплаха при започване на второто полувреме. В 48-та минута Уесли Ната лиши топката от Ерол Алкан, след което стреля, само че настрана от десния дирек на Душан Перниш. Антонио Георгиев насочи тежък удар по посока на вратата на Берое в 59-та минута, само че Душан Перниш избави, след което Георги Минчев не съумя да направи добавка, тъй като бе затворен от двама играчи на Берое.

Берое направи доста добра композиция в 64-та минута. Яя Меледже подаде към Йосипович, който откри Мартин Камбуров, а той взаимодейства с Милен Желев, който стреля, само че неопределено в навън.

Берое провежда нова добра офанзива в 73-та минута. Мартин Камбуров подаде към Иван Бандаловски, който откри Никола Маринов в наказателното поле на Царско село, а той стреля, само че над вратата на Трохаров.

Карлос Охене лиши топката в 82-та минута, след което стреля, само че на сантиметри настрана от левия дирек на вратата на Трохаров.

Царско село означи почетен гол в 83-та минута, когато Кордейро влезе в наказателното поле на Берое, след което центрира на втора греда, където Стойчо Папазов бе оставен непокрит и прати топката във вратата на Пламен Колев.

Кордейро центрира в наказателното поле на Берое в 87-та минута, Пламен Колев изпусна топката в краката на Георги Хашев, който стреля, получи се рикошет и топката излезе в корнер.

В заключителните минути на мача Берое пропиля две отлични благоприятни условия за контраофанзива.

" Берое " открива сезона в Първа лига с посещение на " Ботев " (Враца) в петък от 18:45 часа.

Берое: Душан Перниш (74 " Пламен Колев) - Иван Бандаловски, Никита Баранов (75 " Валентин Иванов), Ерол Алкан (67 " Георги Маджаров), Александър Василев (46 " Петко Цанков) - Александър Цветков (46 " Яя Меледже), Иван Минчев (46 " Милен Желев), Карлос Охене - Рубен Бригидо (70 " Никола Маринов), Зоран Йосипович (75 " Стоян Иванов), Юлиан Ненов (58 " Мартин Камбуров)

Царско село: Мартин Димитров (46 " Кирил Трохаров), Веселин Минев (46 " Ивайло Марков), Божидар Кацаров, Раян Даскалов, Густаво Роса Карбониери (12 " Георги Хашев), Борислав Балджийски, Антонио Георгиев, Родни Антуи (69 " Стойчо Папазов), Сергей Георгиев (46 " Андерсон Кордейро), Светослав Диков (46 " Уесли Ната), Георги Минчев
 Берое показа екипите си за новия сезон, върху гърдите на играчите е вплетена стилизирана тракийска шевица