БЕРЛИН (AP) — Първият гол на германския нападател Карим Адейеми

...

Дортмунд победи Унион Берлин в Бундеслигата, за да облекчи натиска върху треньора

БЕРЛИН (AP) — Първият гол на немския нападател Карим Адейеми в Бундеслигата за сезона оказа помощ на Борусия Дортмунд да победи Унион Берлин с 2-0 и облекчи част от натиска върху треньора Един Терзич в събота.

Блестящият гол на Адейеми в 41-ата минута и гол в последната минута на Ян Маатсен задържаха Дортмунд на четвърто място, една точка пред Лайпциг, който изостана и победи Бохум с 4-1 като посетител. Само първите четири са сигурни за класиране в Шампионската лига. След този уикенд остават 10 кръга.

Терзич е напрегнат поради непостоянните резултати на Дортмунд. Дортмунд загуби вкъщи от Хофенхайм предишния уикенд и завоюва единствено един от последните си пет мача във всички надпревари преди пътуването си до Кьопеник.

Терзич изпусна Марко Ройс в интерес на Адейеми, а Дониел Мален беше осъден за струпване на жълти картони.

Адейеми вкара с прекрасен удар от долната страна на гредата. Маатсен завоюва топката от Йосип Юранович, с цел да подпечата успеха с първия си гол...