Бергамо. Отборът на Аталанта победи Сампдория с 4:0 в двубой

...

Аталанта победи Сампдория с 4:0 в двубой от 27-ия кръг на Серия А

Бергамо. Отборът на Аталанта победи Сампдория с 4:0 в дуел от 27-ия кръг на Серия " А " и се утвърди на петото място във краткотрайното класиране с 47 точки - 3 повече от шестия Рома и толкоз по-малко от четвъртия Ювентус.

Това беше първи триумф за " бергамаските " в Серия " А " от 9 януари насам, когато възпитаниците на Джан Пиеро Гасперини победиха с 6:2 Удинезе.

Домакините не оставиха никакво подозрение в превъзходството си, като означиха по две попадения във всяко от полувремената. Марио Пашалич откри в шестата минута, а в 29-ата Тюн Купмейнерс удвои. Въпреки, че водеха в резултата, играчите на Аталанта продължиха да притискат своя противник и Купмейнерс оформи своя дубъл в 61-ата минута, с което пречупи упоритостите Сампдория за нещо в този мач. В 86-ата Алексей Миранчук оформи крайното 4:0.

Тази вечер от 22:00 часа стартира първият мач от полуфиналите за Купата на Италия с огромното дерби Милан - Интер. Реваншът е на 20 април от 19:00 часа.
Източник: focus-news.net