Белгийката Елизе Мертенс и канадката Бианка Андрееску (на снимката) за

...

Мертенс и Андрееску с първи 1/4-финали на US Open

Белгийката Елизе Мертенс и канадката Бианка Андрееску (на снимката) за първи път доближиха до четвъртфиналите на Откритото състезание на Съединени американски щати.

Поставената под номер 25 Мертенс разгроми участващата с "уайлд кард " представителка на домакините Кристи Ан с 6:1, 6:1 единствено за 67 минути.

27-годишната Ан, 141-а в международната класация сега, направи мощен шампионат в Ню Йорк, като записа първа победа в кариерата си в главната скица в Големия шлем, само че против белгийката не съумя да се опълчи. Американката позволи 25 непредизвикани неточности и пласира единствено 9 печеливши удара, което се оказа решаващо.

За Мертенс това е второто най-хубаво показване в надпреварите от Шлема след полуфинала на Откритото състезание на Австралия през предишния сезон.

Белгийката чака мач против номер 15 Бианка Андрееску (Канада), която отстрани американската квалификантка Тейлър Таунзънд с 6:1, 4:6, 6:2 след съвсем два часа игра.

19-годишната Андрееску за първи път ще играе на четвъртфинал в конкуренция от Големия шлем.