Белгиецът Давид Гофен победи световния №1 Рафаел Надал с 7-6(5),

...

Давид Гофен надви контузения Рафаел Надал

Белгиецът Давид Гофен победи международния №1 Рафаел Надал с 7-6(5), 6-7(4), 6-4 в оказалия след това единствен мач на " Матадора " на финалния шампионат на АТП в Лондон. Това е първа победа на белгиеца против именития си противник.

Рафаел Надал напусна шампионата на АТП в Лондон

Испанецът изясни, че едвам е изиграл мача си с Давид Гофен

Давид Гофен направи общо 5 пробива от 13 благоприятни условия, а Рафаел Надал осъществя и 4-те си благоприятни условия за брейк. Белгиецът непрекъснато водеше в резултата. Той даже доближи до благоприятни условия да затвори мача в два сета.

Надал очевидно изпитваше усложнения, само че се държеше на повърхността. Той сподели невероятна воля и изглеждаше непреклонен. Традиционно в играта на нерви испанецът постоянно излизаше победител.

В третия сет белгиецът дръпна с два пробива, позволи връщането на един, само че затвори срещата с решителен сервис гейм, завършен с ас. Гофен завоюва 113 точки, Надал тъкмо 100. Срещата продължи 2 часа и 37 минути.

Така Григор Димитров и Давид Гофен в първия мач в сряда ще дефинират първия полуфиналист от група " Пийт Сампрас ". Загубилият ще има право на промяна в петък. Григор Димитров против заменилия Рафаел Надал - Пабло Кареньо Буста, а Давид Гофен против Доминик Тийм.

Григор Димитров победи Доминик Тийм на старта в Лондон
Гришо потегли към купата в Лондон с триумф над Доминик Тийм!

Пореден зрелищен мач сред двамата

Шансът на Кареньо Буста е да завоюва и двата си мача и да няма още двама тенисисти с по две победи.