Базел спечели с минималното 1:0 гостуването си на Жалгирис във

...

Базел спечели срещу Жалгирис и оглави групата

Базел завоюва с минималното 1:0 гостуването си на Жалгирис във втори мач от груповата фаза на Лига Европа. Единственото попадение на Анди Зечири в 62-ата минута. Швейцарският отбор бе по-класният на терена съвсем през цялата среща, а домакините имаха по-скоро епизодични прояви. Една от тях обаче бе през първата част, когато бяха доста покрай това да открият резултата от корнер, само че топката в последна сметка срещна горната гредата на вратата. Гостите съумяха да излязат напред малко след приключването на половин час игра посредством Зечири, което в последна сметка се оказа и крайния резултат в дуела. С втората си победа Базел оглави еднолично групата с 6 точки, следван от Пюник с 3.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи мачове от Лига Европа и Лига на Конференциите, онлайн, в ефира на MAX Sport.