Байерн Мюнхен победи с класическото 3:0 Лион и се класира

...

Байерн Мюнхен не остави шанс на Лион и ще спори за трофея в Шампионската лига

Байерн Мюнхен победи с класическото 3:0 Лион и се класира за финала на Шампионската лига. По този метод немският гранд ще се сблъска за най-желания трофей в Европа против различен френски отбор - ПСЖ в неделя. Германският национал Серж Гнабри откри резултата за баварците след красиво самостоятелно осъществяване. Малко по-късно крилото осъществя и второто си попадение в мача. Крайният резултат бе завършен минути преди края на дуела посредством Роберт Левандовски. "Хлапетата " демонстрираха добра игра и могат да съжаляват, че не съумяха да се разпишат във вратата на Мануел Нойер, което можеше да докара и до различен сюжет.

Двата отбора стартираха в обичайният си жанр. Байерн Мюнхен стартира с дълготрайно задържане на топката и незабавно щом се загубеше кълбото, се търсеше висока преса. От своя страна френският отбор заложи още веднъж на бързо преливане от отбрана в нахлуване.

Още в 4-ата минута Лион можеше да накаже неточност в защитата на баварците. "Хлапетата " проведоха бърза контраофанзива проведена от Максен Какре. Халфът изведе зад тила на отбраната Мемфис Депай. Капитанът напредна, финтира излезлият да го пресрещне Мануел Нойер, само че стреля около левия непряк дирек.

Германският първенец отвърна в 11-ата минута с прелестна офанзива. Леон Горетцка бе изведен в наказателното поле, само че стреля доста едва, макар че топката се насочи към долния десен ъгъл, а Антони Лопеш със сетни старания мазета в ъглов удар.

Лион не чака дълго и в ответната офанзива Мемфис Депай получи отляво. Нападателят реши да центрира остро към Токо Екамби, само че последният не съумя да засече топката в мрежата на Мануел Нойер.

В 13-ата минута "хлапетата " получиха нов отличен късмет да открие резултата. Максел Корне нахлу в наказателното поле и центрира към Токо Екамби, само че в последният миг уверено се намеси Жером Боатенг.

Четири по-късно Лион можеше за следващ път да вкара топката в мрежата на Мануел Нойер. Токо Екамби навлезе в наказателното поле, финтира Алфонсо Дейвис, след което елегантно преодоля и Жером Боатенг, само че изстрелът на нападателя попадна в гредата.

По типично немски жанр, Байерн наказа тези пропуски. Серж Гнабри получи отдясно. Крилото навлезе във вътрешността и преодоля няколко бранителя на френския отбор, след което заби неспасяемо топката в десния ъгъл на Антони Лопеш.

SERGE GNABRY YOU BEAUTIFUL MAN!!!!! (18') 0-1
— FC Bayern English (@FCBayernEN)
След попадението баварците последователно съумяха да задържат топката и по този метод да понижат темпото на игра. Възпитаниците на Ханзи Флик започнаха да разиграват с постепенни офанзиви, които още веднъж носеха рискове пред френската врата. В 24-ата минута Серж Гнабри получи в наказателното поле и стреля диагонално, което принуди Антони Лопеш да избива.

В 33-ата минута Байерн Мюнхен удвои преднината си. Иван Перишич центрира паралелно на голлинията към Роберт Левандовски. Полякът не съумя да засече от толична позиция и се засуети, при което Антони Лопеш избави, само че при добавката Серж Ганбри означи второто си попадение в мача.