Байерн Мюнхен победи с 3:1 Гройтер Фюрт като гост в

...

Байерн продължава да гази, записа пета поредна победа

Байерн Мюнхен победи с 3:1 Гройтер Фюрт като посетител в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата. Головете вкараха Томас Мюлер (10), Йошуа Кимих (31) и Себастиан Гризбек (68-автогол), а почетното попадение за домакините осъществя Седрик Итен (88). Почти цяло второ полувреме баварците играха с човек по-малко, откакто Бенжамен Павар получи пряк червен картон. Победата бе пета поредна за Байерн в Бундеслигата, откакто тимът започва сезона с тъждество. Байерн влезе доста нападателно в мача и още в 10-ата минута стигна до попадение. Алфонсо Дейвис напредна по лявото крило и центрира по земя, топката се отби от бранител и попадна в Томас Мюлер, който с помощта и на гредата вкара за 0:1. Натискът на гостите докара до втори гол в 31-ата минута. Лерой Сане върна комфортна топка към Кимих пред наказателното поле и той с обмислен удар прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата за 0:2. Напречната греда избави домакините от трети гол в 39-ата минута, когато Левандовски технично отклони топката след центриране от корнер. Три минути след почивката Бенжамен Павар влезе извънредно жестоко в краката на откъсващия се Юлиан Грийн и получи пряк червен картон. Въпреки че останаха с 10 души, футболистите на Байерн поведоха с 3:0 в 68-ата минута, откакто Себастиан Гризбек прати топката в личната си врата при безредие след корнер. В 88-ата минута домакините стигнаха до почетно попадение. Хубаво центриране отдясно откри в наказателното поле Седрик Итен, който с глава означи за 1:3.