Байерн Мюнхен не успя да удържи преднина от два гола

...

Байерн загуби точки срещу Волфсбург в Мюнхен

Байерн Мюнхен не съумя да удържи преднина от два гола и приключи наедно 2:2 с Волфсбург на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен в среща от шести кръг на Бундеслигата.

В 33-ата минута Левандовски създаде дузпа и самичък осъществя удара от бялата точка. Девет минути по-късно Ариен Робен удвои преднината на баварците, като стреля отвън наказателното поле, а топката рикошира в крайници на съотборника му Рафиня и влетя в мрежата на гостите. Волфсбург съумя да върне един гол в 56-ата минута, когато отдалечен удар на Максимилиан Арнолд от фаул летеше право към вратаря Свен Улрайх, който обаче сбърка съдбовно и не съумя да улови топката. "Вълците" стигнаха и до изравнителен гол в 83-ата минута посредством влезлия като запаса Даниел Дидави. Байерн заема второ място в класирането с 13 точки, а Волфсбург е на 11-о с 6 т. /БГНЕС
Източник: bgnes.com