Барселона спечели Суперкупата на Испания, след като победи убедително Реал

...

Барселона спечели Суперкупата на Испания

Барселона завоюва Суперкупата на Испания, откакто победи безапелационно Реал Мадрид с 3:1. Финалът, който се игра в Саудитска Арабия, се трансформира в лекция на каталунците, които безусловно не дадоха късмет на своя противник.

Пабло Гави в 33-ата и Роберт Левандовски в 45-ата минута дадоха солидна преднина на Барселона още преди почивката. През втората част се разписа и Педри, който беше прецизен в 65-ата минута. Единственият гол за Реал вкара Карим Бензема в добавеното време.

Суперкупата е рекордна 14-та за Барселона и първа от 2018 година За пръв път каталунците печелят конкуренцията, откогато тя стартира да се организира в новия формат сред четири тима. В предходните три години Реал два пъти печелеше суперкупата, а един път с нея победи и Атлетик Билбао.
Двубоят беше и първи край с Барселона, до който доближава треньорът Шави Ернандес. Също по този начин каталунците се реваншираха за загубата от Реал през октомври.
Треньорът на мадридчани Карло Анчелоти претърпя първото си проваляне на край от 2014 година насам.
Източник: 18min.bg