Барселона се класира за полуфиналите в турнира за Купата на

...

Барселона възкръсна в Гранада и се промъкна на полуфиналите за Купата на краля

Барселона се класира за полуфиналите в шампионата за Купата на краля след трагична победа с 5:3 при гостуването си на Гранада. В постоянното време срещата приключи 2:2, като каталунците вкараха два гола в последните минути на срещата.

Кенеди откри резултата в 33-ата минута. В началото на втората част Роберто Солдадо удвои. В 88-ата минута Ескандел си вкара автогол за 2:1, а в добавеното време Жорди Алба изравни. В 100-ата минута Гризман изведе гостите напред в резултата, само че единствено две минути по-късно Феде от дузпа изравни. В 108-ата минута Френки де Йонг се разписа, а крайният резултат оформи Жорди Алба в 113-ата минута.

Гостите можеше да поведат още във 2-ата минута, само че удар на Гризман бе блокиран. Секунди по-късно Араухо насочи удар, избавен от вратаря на Гранада Аарон Ескандей.

Каталунците продължиха да нападател Стражът на домакините мазета с крайник удар на Меси, а по-късно Тринкао и Гризман имаха благоприятни условия да се разпишат. В 22-ата минута Меси беше повален пред наказателното поле. Аржентинецът технично завъртя топката от свободния удар, само че Ескандей избави.

Гранада изненадващо поведе в 33-ата минута. Тогава Юмтити загуби топката в наказателното поле, последва центриране към Кенеди, който засече във вратата за 1:0.
 Снимка 516981
Източник:

Веднага след попадението Араухо също сбърка, само че този път Кенеди шутира неопределено. До края на полувремето Барса имаше предимство, само че по този начин и не стигна до гол.

Домакините започнаха стремително второто полувреме. Монторо пресече подаване на Гризман и с отличен пас изведе Солдадо единствено против Тер Щеген. Опитният нападател нямаше проблеми и удвои преднината на своя отбор.

Барселона напълно се настани в противниковата половина, а Тринкао нацели гредата с мощен шут след подаване на Меси. В 84-ата минута Ескандел избави рисков удар на Гризман.

В 88-ата минута Гризман със сетни сили стигна до топката и стреля. Кълбото срещна гредата, а по-късно и крайници на Ескандел и влезе във вратата.

Във втората минута на продължението Гризман смъкна с глава за Алба, който още веднъж с глава прати топката във вратата за 2:2.
 Снимка 516980
Източник:

В 100-ата минута Антоан Гризман вкара трети гол за Барселона. Французинът засече с глава центриране на Алба отдясно. Две минути по-късно Гранада получи дузпа. Дест фаулира Нева в наказателното поле, а Феде Вико осъществя отсъдения углавен удар.

В 108-ата минута " блаугранас " вкара четвърти гол. Меси стреля от границата на наказателното поле. Ескандел съумя да избие, само че право в Де Йонг, който прати топката във вратата.

В 113-ата минута Барса реши всичко в мача с пети гол. Многоходова офанзива стигна до Гризман, който с точно центриране откри Алба на втора греда. Крайният бранител с прекрасен удар не остави шансове на Ескандел - 3:5.