Барселона се доближи на пет точки от лидера Реал Мадрид,

...

Барселона надви Лас Палмас и се доближи до лидера Реал

Барселона се приближи на пет точки от водача Реал Мадрид, откакто победи Лас Палмас с 1:0 вкъщи в мач от 30-ия кръг на Ла Лига. На " Ноу Камп " домакините преобладаваха тотално, само че бяха неефективни в офанзива, което им попречи да стигнат по-убедителен триумф.

Гол на Рафиня в 19-та минута бе анулиран след интервенция на ВАР, а пет минути по-късно гостите останаха с човек по-малко след пряк червен картон на вратаря Алваро Вайес, който фаулира откъсналия се зад отбраната Рафиня. Бразилецът въпреки всичко бе воин за каталунците, откакто откри резултата в 59-та минута след асистенция на резервата Жоао Феликс. До края Барса нямаше проблем да опази преднината си, като противникът им не насочи нито един прецизен удар в целия дуел.

Така Барселона към този момент има 67 точки, пет по-малко от водача Реал Мадрид, който довечера посреща Атлетик Билбао, а през април следва Ел Класико. Лас Палмас заема 12-та позиция в класирането с актив от 37 точки. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg