Барселона победи Шахтьор Донецк с 2:1 в мач от 3-ия

...

Барселона се подготви за Ел Класико с успех над Шахтьор Донецк в Шампионска лига

Барселона победи Шахтьор Донецк с 2:1 в мач от 3-ия кръг на груповата фаза на Шампионска лига.

Доминацията на каталунците на Олимпийския стадион в Барселона бе явна в хода на първото полувреме. Дмитро Ризник избави удари на Фермин Лопес и Жоао Кансело, преди испанецът да стреля в лявата греда. При добавката Феран Торес изпрати топката в противниковата врата с компактен шут. Първоначално попадението бе анулирано, само че след намесата на ВАР голът бе зачетен.

Само 7 минути по-късно възпитаниците на Шави Ернандес удвоиха задатъка си. Фермин Лопес насочи мощен удар отвън наказателното поле за 2:0.

След почивката домакините търсеха ново попадение, с което да подпечатат триумфа си. Стражът на гостите отрази изстрел на Жоао Феликс, а гол на Феран Торес не бе зачетен заради засада.

Играчите на Марино Пушич стигнаха до почетен гол в 62-ата минута. Иракли Азаров изведе Георгий Судаков в наказателното поле самичък против Марк-Андре тер Щеген. Украинецът насочи внезапен удар, с цел да оформи крайния резултат.

До края на конфликта " червено-сините " имаха редица благоприятни условия да стигнат до по-изразителна победа, само че Фермин Лопес нацели дясната греда, преди ново попадение на Феран Торес да бъде анулирано.

Барселона заема лидерската позиция в класирането на група " Н " с цялостен актив от 9 точки. Шахтьор Донецк е 3-и с 3 пункта.