Барселона и Байерн Мюнхен играят при резултат 0:2 в груповата

...

НА ЖИВО: Барселона - Байерн Мюнхен 0:2, ВАР отмени дузпа за каталунците

Барселона и Байерн Мюнхен играят при резултат 0:2 в груповата фаза на Шампионската лига. Садио Мане откри резултата в 10-та минута, а Чупо-Мотинг удвои преднината на гостите в 31-та минута.

/ /

Още преди да изтече втората минута, бранител на каталунците бе напът да сбърка и да подари топката на Чупо-Мотинг. За благополучие на домакините, нападателят на Байерн не съумя да се ориентира по най-хубавия метод.

В десетата минута Серж Гнабри откри с извънреден извеждащ пас съотборника си Садио Мане, който остана очи в очи с вратаря. Мане навлезе в наказателното поле и стреля до излезлия Тер Стеген, а топката попадна в мрежата на домакините.

В 16-та минута Барселона сподели повече скорост в офанзива, а Алехандро Балде се включи в офанзивата. Той бе спрян с нарушаване. Дембеле опита центриране, само че топката бе изчистена от Упамекано. Гостите посъбраха няколко по-груби влизания и Антъни Тейлър не спести картоните на баварците. Мазрауи и Леон Горецка бяха публично предизвестени с жълти картони.

Дембеле сподели сериозна скорост в 26-та минута, крилото на Барселона завоюва доста пространство за каталунците, само че още веднъж липсваше положителното финално подаване. Топката бе открадната от Байерн.

Страхотна контраофанзива на Байерн Мюнхен даде нов късмет за баварците, Серж Гнарби откри Чупо-Мотинг и в 31-та минута нападателят на Байерн прати топката във вратата на Тер Стеген. Никакъв късмет за стража и 2:0 за гостите.

В 42-та минута Балде още веднъж се включи добре в офанзива и получи пас, той опита остро центриране в наказателното поле на баварците, само че там двама футболисти на домакините не съумяха да стигнат до топката. Минутка по-късно Садио Мане открадна топката от футболист на каталунците и остана самичък против вратаря. Той стреля, само че Тер Стеген избави. Кълбото попадна в краката на Мусиала, който се опита да добави топката в опразнената врата, само че там беше Бейерин, който блокира удара.

Каталунците проведоха доста добра контраофанзива, а на върха на нападението попадна Левандовски, който получи топката в наказателното поле, само че таман преди да стреля Де Лихт събори поляка. Съдията реагира незабавно и отсвири дузпа, ВАР прегледа ситуацията и извика рефера край тъчлинията, с цел да може самичък да прегледа обстановката. Антъни Тейлър анулира дузпата.