Банско изпусна да победи за самочувствие втория в класирането на

...

Банско изпусна Хебър и сериозна премия в последната секунда

Банско изпусна да победи за самочувствие втория в класирането на югозападната Трета лига Хебър, завършвайки 2:2 в последния мач от сезона. С хикса " козлите " изпуснаха и отборна награда, обещана от клубната администрация при класиране на четвърто място. За това обаче сериозна виновност има и реферът от Перник Мартин Спасов.
Домакините дръпнаха напред в резултата с гол в 34-aта минута. След заучено състояние на директен свободен удар на Владимир Кабранов, Смаил Креболиев от близо вкара за 1:0. Последваха пропуски на Кабранов и Любо Витанов. В 65-aта минута след неточност в отбраната на домакините Атанас Велев-Крауч изравни. Последва нов напън на Банско и в 78-aта минута Георги Фикийн още веднъж даде задатък на своя тим. Броени секунди преди края на постоянното време съдията Мартин Спасов реши, че би трябвало да отсъди несъществуваща дузпа за игра с ръка, от която Хебър изравни посредством Стефан Лачов. Жертва на груповия митинг на домакините стана ветеранът Любомир Витанов, който получи червен картон малко преди края на срещата, откакто му бяха отсъдени небрежно пресилено две публични предизвестия. Югозападна Трета лига 34 кръг, събота 2 юни  Банско 2:2краен резулат  Хебър (Пазарджик)