Балкан загуби от румънския Сибиу със 75:88 първия си мач

...

Балкан трътна със загуба в турнира ФИБА-Европа

Балкан загуби от румънския Сибиу със 75:88 първия си мач от група "Д " на европейския клубен шампионат по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа. Мачовете се играят в "балон " в Истанбул (Турция).

Възпитаниците на Йовица Арсич започнаха неприятно мача, противниците им натрупаха преднина и водеха в резултата до края. Българите понижиха пасива си в края на мача, след по-добра игра в последните минути. Баскетболистите на Сибиу стартираха със серия от 6:0, по-късно направиха 16:9 и завоюваха първата четвърт с 30:18. Румънците преобладаваха и във втората част, а на почивката имаха задатък от 53:41.

След почивката преднината на Сибиу доближи 64:46, след което и 68:48. 25 секунди преди края на частта Кейлън Нолан Джаксън вкара един фаул за 76:55.

Заключителният интервал стартира с доста проблеми при стрелбата и за двата тима, а повече от четири минути Балкан не успяваше да се вкара панер. После имаше напредък в играта на българския отбор, който съумя да понижи изоставането си, само че разликата беше прекомерно огромна за цялостен поврат.

За Балкан Божидар Аврамов беше най-резултатен с 16 точки, Сияни Чеймбърс означи 14, Давонтей Джордан записа 13, а с 11 точки завърши Димитър Димитров.

Айзея Филмор се отличи за спечелилите с 24 точки и 9 битки. Кристофър Купър се регистрира с 16 точки и 9 битки, Маркъс Адисън добави 13 точки, а с 12 точки приключи Лукас Тохътан.

В идващия си мач на 28 януари Балкан ще играе против Орадя (Румъния) също от 14:00 часа българско време.

Среща от първия кръг в група "Д " на европейския клубен шампионат по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа:

Сибиу (Румъния) - Балкан Ботевград - 88:75 (30:18, 23:23, 23:16, 12:18)/БТА
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `