Балкан победи Черноморец с 84:71 и се класира на полуфинал

...

Балкан победи Черноморец с 84:71 и е на полуфинал за Купата

Балкан победи Черноморец с 84:71 и се класира на полуфинал на efbet Купа на България по баскетбол.

Победителят ще се изправи против Рилски състезател в първия полуфинал на шампионата - в събота от 17:00 часа.
 Рилски състезател е на полуфинал за Купата на България

След победа над Академик (Пловдив)

След дълго спиране и лечение на травма, в игра се върна Станимир Маринов. За последно той игра в формален мач през лятото в Шампионската лига.

Балкан стартира по-добре мача и унищожи отбраната на противника си, откакто вкара 24 точки, против единствено 11 за " акулите ".

До почивката играчите на Васил Евтимов съумяха да се съвземат и наваксаха изоставането си до единствено пет точки.
 Галин Стоянов: При разлика от 10 точки да изтървеш 10 фаула, към този момент става въпрос за напрежение

" Когато водехме с 58:57, изиграхме четири офанзиви по друг метод "

Второто полувреме стартира по еднакъв метод - с доста мощна игра на Балкан, който воден от музи Крис Минков и 28:13 в третата четвърт. Последва ново малко разпределяне в редиците на " зелените ", само че разликата към този момент беше прекомерно огромна, с цел да могат " акулите " да се надяват на поврат.

Минков вкара 20 точки за спечелилите, а капитанът Димитър Димитров приключи с 18. По 10 точки означиха Сияни Чеймбърс и Дарко Балабан.

Станимир Маринов игра близо 11 минути и вкара 3 точки. За Черноморец Уендъл Луис вкара 22 точки, Марвин Смит вкара 8, а с 12 се отличи Дианте Болдуин.