Балкан (Ботевград) падна у дома от едноименния им на Кюстендил

...

Балкан строши гредите, но загуби от Кюстендил

Балкан (Ботевград) падна вкъщи от едноименния им на Кюстендил с 1:2. Двубоят е от 38-ия финален за сезона кръг на Югозападната Трета лига. Домакините владееха самодейността през целия мач, само че не съумяха да осъществят даже една трета от ситуациите си. Даниел Гогов им вкара гол с шут от границата на наказателното поле, половин час след началния съдийски сигнал. Топката влезе за повторно в мрежата на ботевградчани в 76-ата минута, като футболистите на Балкан желаеха рефера да отсъди засада, само че той не се съобрази с претенциите им.
 Балкан ще преследва до дъно победа над Кюстендил Балкан ще преследва до дъно победа над Кюстендил
Още няколко положения сътвориха кюстендилци. През останалото време сериозните моменти бяха пред тяхната врата. По един път гредите уцелиха Николай Миков, Йордан Апостолов и Калоян Бонев. Тримата, Димитър Руйчев, Костадин Велков, Павел Петков и влезлия като запаса Здравко Атанасов пропиляха чисти благоприятни условия за попадение. Последният осъществя такова в 88-ата минута след независим рейд, а от удара му топката срещна гредата и се озова в мрежата. 180 секунди по-рано Евгени Зюмбулев спря с нарушаване Миков и беше отхвърлен с втори жълт и червен картон.