Балкан Ботевград допусна втора поредна загуба в група "D" на

...

Балкан загуби визитата си на Керавнос

Балкан Ботевград позволи втора поредна загуба в група "D " на шампионата за Купата на ФИБА Европа. Като посетител отборът на Небойша Видич отстъпи с 69:88 (13:27, 16:8, 26:31, 14:22) пред кипърския Керавнос.

Двубоят стартира доста неприятно за българския тим, който още след първата четвърт имаше двуцифрен пасив.

Вторите 10 минути обаче бяха много по-положителни за Балкан и на почивката българският тим се отдръпна с закъснение от единствено 6 точки при 29:35. Опитът за поврат в мача обаче бе пресечен в третата четвърт, която още веднъж бе извоювана от домакините след 31:26.

В последните 10 минути Керавнос умерено доигра мача, като даже съумя да вдигне още разликата до края.

Най-резултатен за българския отбор бе Игор Кесар със 17 точки. Девин Брукс добави 13 точки, а с 10 остана Дивон Уошингтън. За Керавнос 25 точки означи Мохамед Абукар./БТА