Българският волейболист Бранимир Грозданов и неговият Глобо Банка Пополаре дел

...

Бранимир Грозданов и Сора без шансове срещу Тренто

Българският волейболист Бранимир Грозданов и неговият Глобо Банка Пополаре дел Фрузинате (Сор) не престават да затъват в италианската Суперлига, като записаха 8-а поредна и общо 11-а загуба. Волейболистите на Сора нямаха шансове и паднаха вкъщи от гранда Итас (Тренто) с 0:3 (20:25, 21:25, 16:25) в мач от 12-ия кръг на шампионата, игран нощес пред едвам малко повече от 700 фенове в зала " Пала Коча ".

Така Сора остава на последното 13-о място във краткотрайното класиране с едвам 1 победа, 11 загуби и 4 точки. Трентинци пък са 4-и с 8 победи, 3 загуби и 24 точки. Бранко Грозданов и съотборниците му към този момент са изиграли срещата си от идващия 13-и кръг (б.р. загуба от Лубе с 0:3 гейма на 23-и октомври), тъй че идващия им дуел ще бъде семейството на Калцедония (Верона) на 26 декември (четвъртък) от 19,00 часа българско време.

Бранимир Грозданов се появи за малко в игра за своя отбор в първия и третия гейм, като завърши с едвам 4 точки (57% успеваемост в атака) . Най-резултатен за Сора стана беларуският диагонал Радивон Мискевич със скромните 8 точки (1 блок и 37% успеваемост в атака).

За Тренто Лука Ветори (1 блок и 45% успеваемост в атака) и сръбският център и национал Сречко Лисинац (2 блока, 2 аса и 60% успеваемост в атака) осъществиха по 10 точки за успеха.

ГЛОБО БАНКА ПОПОЛАРЕ ДЕЛ ФРУЗИНАТЕ (СОРА) - ИТАС (ТРЕНТО) 0:3 (20:25, 21:25, 16:25)
СОРА: Мурильо Радке 2, Радивон Мискевич 8, Жоао Рафаел Ферейра 7, Стийн Ван Тилбург 5, Габриеле Ди Мартино 6, Едоардо Канески 4 - Алесандро Сордженте-либеро (Мануел Алфиери, Купоно Фей, БРАНИМИР ГРОЗДАНОВ 4, Симоне Скопелити, Пиерпаоло Маути-либеро)
Старши треньор: МАУРИЦИО КОЛУЧИ
ТРЕНТО: Симоне Джанели 6, Лука Ветори 10, Аарън Ръсел 9, Клемен Чебул 9, Сречко Лисинац 9, Давиде Канделаро 5 - Женя Гребенников-либеро (Луис Томас Соса 1)
Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРЕНЦЕТИ.