Българският шампион Лудогорец взе много добър аванс от 3:0 срещу

...

Лудогорец се справи лесно в първия мач с Шамрок

Българският първенец Лудогорец взе доста добър задатък от 3:0 против ирландския първенец Шамрок Роувърс. Двубоят беше първи в конфликта сред двата отбора от втория прелиминарен кръг на Шампионската лига и се игра в Разград.

Лудогорец откри в 26-та минута, когато Каули центрира отлично, а Пиерос Сотириу съумя да засече с глава за 1:0.

В 35-та минута Рик Джонатан стреля, само че състезател на ирландците съумя да избие от голлинията, откакто топката беше изчистена право в Сотириу, който удвои - 2:0.

Нападателят на Лудогорец вкара и трети гол, само че той беше анулиран поради засада.

В последните секунди Игор Тиаго вкара трети гол за Лудогорец, откакто той овладя топката след изстрел на Спас Делев и от точката на дузпата не остави шансове на вратаря на ирландците - 3:0.

Реваншът е на 26 юли в Ирландия.

Победителят от тази среща ще си обезпечи най-малко присъединяване в групите на Лигата на конференциите и среща от третия прелиминарен кръг на Шампионската лига против хърватския Динамо Загреб или Шкупи от Северна Македония, които играят сега в първата среща в Загреб.
Източник: trafficnews.bg