Българският шампион Лудогорец и Локомотив Пловдив играят при резултат 2:0

...

НА ЖИВО: Лудогорец 2:0 Локомотив Пловдив, красив гол на Рик, гостите с 10 души

Българският първенец Лудогорец и Локомотив Пловдив играят при резултат 2:0 в една от най-интересните осминафинални борби в шампионата Sesame Купа на България. Кайо Видал откри в 11-ата, а Рик Джонатан удвои в 75-ата минута. В 57-ата минута Хорхе Сегура беше изпъден за два жълти картона. Срещата на „ Хювефарма Арена “ може да я наблюдавате в директно предаване по  DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата .

В предходния кръг разградчани отстраниха Балкан Ботевград с 4:0, до момента в който Локомотив Пловдив надделя мъчно Добруджа с 4:3 след продължения. Преди месец и половина двата тима играха на „ Хювефарма Арена “ и в турнирен дуел, който приключи наедно при 1:1.

Старши треньорът на Лудогорец – Георги Дерменджиев, направи една смяна, по отношение на триумфа с 5:0 над Ботев Враца през уикенда, като от първата минута започва Франко Русо вместо Ноа Сонко Сундберг, който даже не бе в запасите. На вратата още веднъж бе младежкият национал Дамян Христов поради контузиите на Серджио Падт и Симон Слуга. В отбрана действаха Сон, Оливие Вердон, Русо и Аслак Фон Витри, а в центъра на терена оперираха Педро Нареси и Клод Гонсалвеш. По крилата бяха ситуирани Кайо Видал и Бърнард Текпетей, а капитанът Якуб Пьотровски действаше зад Квадво Дуа, който още веднъж водеше офанзивата.

Наставникът на Локомотив Пловдив – Александър Томаш, заложи на Динко Хоркаш на вратата, а пред него тройката в защита бяха Ефе Али, Хорхе Сегура и Мартин Паскалев. В центъра действаха Георги Каракашев и Евандро Да Коста, до момента в който като халф-бекове бяха ситуирани Ангел Лясков и Оливер Камдем. Тройката в нахлуване пък бе завършена от Джовани Маркес, капитана Димитър Илиев и Бабакар Дион.

Срещата започва с отличен късмет за домакините от Разград, които в четвъртата минута можеха да поведат в резултата. Сон отигра с глава за Квадво Дуа на центъра, който пък технично с едно допиране изведе зад отбраната на гостите Кайо Видал. Бразилецът напредна самичък против Динко Хоркаш, влезе в наказателното поле и вместо да стреля реши да подава за Бърнард Текпетей, само че то бе пресечно от Ефе Али и по-късно стражът на Локомотив улови.

Лудогорец обаче откри резултата в 11-ата минута след сходна обстановка на пропуща с Видал, който този път се реваншира. Гостите пробваха да пресекат една топка в половината на разградчани, която попадна на пътя на Клод Гонсалвеш, който с едно допиране изведе Текпетей чудесно на скорост зад защитата на „ смърфовете “. Ганаецът напредна, влезе в наказателното поле и също не стреля, подавайки за Видал, който този път изпревари Хоркаш и осъществя във вратата му за 1:0.

„ Орлите “ продължиха да поглеждат по-често към вратата на своя противник, само че нови рискове за Хоркаш липсваха.

Първият удар за Локо Пловдив пристигна в 23-ата минута, когато Евандро стреля от отдалеченост, получи се рикошет в капитана Димитър Илиев, само че Дамян Христов внимаваше и улови топката.

Правеше усещане, че " черно-белите " играеха с много изнесена отбраната, от което мигновено се опитваха да се възползват домакините. Точно по този метод на три-четири пъти играчи на " орлите " изкачаха зад защитата на Локомотив, само че във всеки един от случаите беше вдигана засада.

В 39-ата минута Мартин Паскалев засече с глава центриране в наказателното поле, само че много едва и на безвредно разстояние от лявата греда на Христов.

Три минути преди края на първата част домакините изгубиха топката до центъра в своята половина и тя попадна в Квадво Дуа, който опита да трансферира Хоркаш от отдалеченост, само че вратарят нямаше проблеми и улови кълбото.

До почивката и двата отбора направиха по няколко положителни офанзиви, само че не сътвориха чиста обстановка пред вратарите.

Втората част започва без промени в двата състава.

В началните 10 минути на второто полувреме Хорхе Сегура и Ефе Али, които към този момент имаха по едно публично предизвестие, направиха фалове, за които получиха последни предизвестия. Александър Томаш реагира и пусна в игра Алфа Конте на мястото на Али.

Локомотив обаче остана с 10 души на терена в 57-ата минута, като точно Сегура беше изпъден за два жълти картона, откакто извърши нарушаване против Дуа и съдията Георги Гинчев този път бръкна в джобчето с картона с червен цвят.

В 64-ата минута Лудогорец имаше хубава опция за второ попадение. Капитанът Якуб Пьотровски чудесно се освободи от неприятелски състезател на центъра и раздаде надясно за Текпетей, който влезе във вътрешността, настройки си топката на левия крайник и стреля мощно пред наказателното поле, само че Хоркаш плонжира и мазета.

Пет минути по-късно още веднъж полякът напредна на левия фланг, влезе в наказателното и комбинира с Текпетей, който пък продължи за Аслак Фон Витри, а норвежецът опита нещо приблизително сред изострен пас и изстрел по тревата, който обаче излезе в тъч.

В 72-ата минута " орлите " изпуснаха нов късмет за гол. Текпетей центрира от свободен удар отдясно по нападението към втора греда, където Пьотровски смъкна с глава за Франко Русо, който обаче стреля с глава над вратата от дребния пеналт.

Точно петнадесет минути преди края на постоянното време Лудогорец материализира превъзходството си в второ попадение. Гонславеш получи на центъра и подаде за влезлия доскоро Рик Джонатан, който се освободи от състезател на „ смърфовете “, напредна и по-късно насочи превъзходен изстрел от към 20 метра, който откри долния десен ъгъл на безпомощния Хоркаш за 2:0.

В 78-ата минута Рик се пребори за топката с Оливер Камдем в наказателното поле и стреля с десния крайник, само че около гредата в навън.

В ответната офанзива Ангел Лясков центрира от левия фланг в наказателното поле, където Петър Андреев съумя да стреля с глава, само че Дамян Христов улови топката.

Шампионите изпуснаха да вкарат и трети гол в 82-ата минута, когато Педро Нареси изведе чудесно Рик зад отбраната на Локомотив, който остана самичък против Хоркаш, само че фланговия нападател не съумя да преодолее хърватския пазач на гостите, който не трепна и избави.

LIVE   | ЛУДОГОРЕЦ – ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ  2:0

1:0 Кайо Видал 11'

2:0 Рик Джонатан 75'

Червен картон: Хорхе Сегура (Локомотив Пловдив) 57'