Българският Неа Саламина победи драматично Арис Лимасол с 2:0 в

...

Макриев и Неа Саламина с драматична победа в Кипър

" Българският " Неа Саламина победи трагично Арис Лимасол с 2:0 в среща от 15-ия кръг на шампионата в Кипър. И двете попадения бяха вкарани след 90-тата минута на мача и бяха дело на Константитос Минтикис и Андерсон Корея.

Това бе и първа победа за Неа Саламина и едвам втора от началото на шампионата. Благодарение на нея обаче отборът на Димитър Макриев и Марио Кирев към този момент е на 12-то място с актив от 11 точки и не е на едно последните две места в класирането.

Роденият в Гоце Делчев Макриев изведе тима си още веднъж с капитанската лента и изигра цялостни 90 минути, а Марио Кирев остана на аварийна пейка. В идващия кръг Неа Саламина гостува на първенеца Апоел в Никозия на 16-ти декември.