Българският национален отбор по волейбол за юноши под 17 години

...

Юношеските национали останаха без медал от Евроволей 2017

Българският народен тим по волейбол за юноши под 17 години остана без орден от европейското състезание в Коня. Воденият от Драган Иванов състав отстъпи с 0:3 (14:25, 20:25, 24:26) против домакина Турция в разногласието за бронза.

Турският тим игра по-добре, като имаше предимство на всички детайли. Домакините държаха самодейността през целия мач и заслужиха успеха.

В първия гейм те поведоха рано, натрупаха преднина и я задържаха до края. Във втория българите се държаха равностойно до второто техническо спиране, след което противникът излезе решително напред и поведе с 2:0.

Най-оспорвана беше третата част, в която българите водеха първоначално. След това турците изравниха и направиха поврат. Стигна се до 24:24, след което домакините завоюваха мача.

Най-резултатни за България станаха Самуил Вълчинов и Желязко Апостолов с по осем точки. За Турция Каан Гюрбюз приключи с 16 точки, а Мирза Лагумджия добави 12.

Наскоро България завоюва златото от балканското състезание след 3:1 против Сърбия.