Българският национален отбор по волейбол за юноши до 18 години

...

Волейболистите до 18 години спечелиха групата си на европейското в Италия

Българският народен тим по волейбол за юноши до 18 години победи трагично домакина Италия с 3:2 гейма (16-25, 25-13, 26-24, 21-25, 15:11). С този триумф момчетата на Мартин Стоев завоюваха групата си на Евроволей 2020 във възрастовата група. В предходните дни те се постановиха нд Белгия и Турция.

Първият гейм бе извоюван безапелационно от италианците. Във втората част българите взеха самодейността и я затвориха на 13 точки.

Третият гейм беше трагичен, откакто до последно нашите изоставаха в резултата. В рашаващте отигравания при 24-24, " младите лъвчета " демонстрираха повече воля и душeвност. Успешна офанзива на Александър Николов даде преимущество за 25-24. Аут от офанзивата на италианците затвори гейма за нашите след 26-24.

Четвъртата част още веднъж беше за домакините. В тайбрека играта стартира точка за точка, след което нашите поведоха. Домакините съумяха да изравнят за 9-9. След това сполучлива офанзива на Александър Николов и обсада за българския отбор дадоха скъпа преднина от две точки. Успокените " лъвчетата " сложиха точка на мача с сполучлива обсада за 15:11.

На полуфиналите България ще играе с Чехия, която приключи на второ място във втората група. Двубоят е на 12 септември, събота от 18:00 часа българско време.

България: Стоил Палев, Георги Татаров, Александър Николов, Владимир Гърков, Лазар Бучков, Ивайло Дамянов, либеро Калоян Вълчинов (Борислав Николов, Християн Великов, Венислав Антов).