Българският национален отбор по волейбол се бори лъвски, но отстъпи

...

България с 0:3 срещу Полша и 3:0 над Китай

Българският народен тим по волейбол се бори лъвски, само че отстъпи на европейския първенец и победител в тазгодишната Лига на нациите Полша с 0:3 (24:26, 20:25, 21:25) в мач от Група С на олимпийската подготовка в Сиан, Китай. Нашите момчета оказаха сериозна опозиция на именития противник и даже можеше да завоюват първия гейм, само че при 24:23 не съумяха да осъществят геймбол.
Втората част беше предрешена в самото начало, когато поляците взеха задатък от 4 точки и го задържаха до края. В третия гейм отборът на Пламен Константинов навакса пасив от 5 т. След това нашите водеха борбата точка за точка, само че след 21:22 позволи " Дружина Полска " да завоюва 3 следващи разигравания и напуснаха с наведени глави залата.
Цветан Соколов бе най-резултатен в мача с 20 т. (3 аса). Александър Николов добави 8 т. а Николай Колев и Алекс Грозданов приключиха с по 6. Бартош Беднорш приключи с 16 т. (3 аса), а по 13 прибавиха Лукаш Качмарек и Камил Семенюк.
В първия си мач България разруши домакина Китай с 3:0 (25:18, 25:19, 25:14).
Соколов означи 20 т. и против Китай. С 11 завърши Мартин Атанасов (2 аса, 1 блок), колкото Чуан Жан означи за домакините. В двата мача за първи път публично при мъжете игра Симеон Николов, 16-годишният брат на Алекс Николов.
Нощес от 5:00 ч. нашите излизат против любимеца Аржентина (№6 в международната класация), която отстъпи с 1:3 на Канада.
България (№30 съгласно FIVB) за момента заема пето място в класирането с 3 т. Полша (№1), която надделя на старта досегашния новобранец Белгия (№22) с 3:2 откакто избави 2 мачбола, и Канада (№13) водят с по 5 т. В група С  са още тимовете на Мексико (№21) и Нидерландия (№10), като единствено първите 2 състава ще играят в Париж 2024.>
Източник: duma.bg