Българският национален отбор по баскетбол за девойки до 20 години

...

България U20 с второ поражение на европейското по баскетбол за девойки

Българският народен тим по баскетбол за девойки до 20 години претърпя проваляне от Исландия с 64:75 (16:17, 17:17, 9:23, 18:22) във втория си мач от европейското състезание по в дивизия " Б " в Крайова, Румъния.

Двата състава изиграха равностойно първо полувреме, в края на което исландките имаха точка задатък – 34:33. Последва по-слаба трета четвърт за националките, които означиха единствено 9 точки против 23 за противника и изостанаха с 42:57 преди последната четвърт.

Българският състав опита да навакса част от пасива си, само че Исландия не разреши съществено стопяване на разликата. Националките отстъпиха в битката под коша и направиха повече неточности спрямо исландките.

Най-резултатна за България бе Илияна Георгиева с 21 точки, 7 битки и 2 асистенции, а по 8 точки означиха Радина Илиева и Ванина Василева.

Загубата е втора поредна за българките, което ги остави на предпоследното четвърто място във краткотрайното класиране в група " D " все още.

Исландия пък е водач в подреждането с три победи от три мача, а второто място с две победи от две срещи е отборът на Норвегия.

В идващия си дуел България ще се изправи против отбора на Австрия (0-2) на 1 август, а ден по-късно младите " лъвици " играят против Словакия (1-2).