Българският национал Георги Костадинов записа пореден силен мач за своя

...

Георги Костадинов с цял мач при успех на своя Арсенал

Българският национал Георги Костадинов записа следващ мощен мач за своя Арсенал Тула. Той стартира като титуляр и престоя на терена през всичките 90 минути в борбата с Уфа. В нея тимът му надви с 2:1 като посетител.

Макар да не се отличи с гол или асистенция, българският футболист беше дирек в полузащитата на гостите от Тула и по този метод спомогна за триумфа с скъпите три точки.

Зелимхан Бараев откри за Арсенал още в 3-та минута, а Игор Горбатенко удвои в 24-та. Нигериецът Слай понижи за Уфа в 38-та минута, само че след нулево второ полувреме това се оказа и крайният резултат и трите точки отпътуваха за Тула.

След тази разръзка Костадинов и компания събраха 35 точки на осмата позиция и са единствено на един пункт от място в Лига Европа идващия сезон. Уфа остава с 21 точки и е в зоната на баражите за оцеляване, единствено на две точки над чертата на директното изпадане и на цели шест от избавителния бряг.